2018 Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2018 yöntemi, günlük hayatta sıkça kullandığımız kredi kartımızdan farklı yöntemler ile nakit para çekmek mümkün. Nakite ihtiyacımız olduğunda kullanabileceğimiz bir araç olan kartımızdan yeni yöntemler ile nakit çekme işlemini yapabilirsiniz. 

Nakit ihtiyaçlarının bazı zamanlar çok ciddi sıkıntılar doğurması sebebiyle vatandaş, kredi kartlarından nakit çekim formülleri oluşturmaya başlamıştır. Normalde yasal olan bankaların sunduğu nakit çekim hizmetleridir. Ancak bu hizmetlerde çok fazla komisyon alınması ve bireylere ciddi geri ödemeler doğurması sebebiyle farklı ve yasal olmayan yöntemlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Üstünü çizerek söylüyoruz ki bankalar harici kredi kartlarından farklı yöntemler ile nakit çekimi yasal değildir. Yazımızın bu bölümünde size 2018 yılı için yeni kredi kartı nakite çevirme yöntemlerini anlatacağız.

1- Alışveriş siteleri üzerinden kredi kartını nakite çevirme.

Kredi kartınız ile alışveriş sitelerinden paranızı nakit çevirmek biraz takibe dayalı ciddi bir iştir. Çünkü her internet sitesinin farklı yöntemi ve güvenlik önlemleri vardır. Bu hususları gözden geçirerek en uygun şekilde kartı kullanarak nakit para alınmalıdır. Şuana kadar en kolay bir şekilde parayı nakite çevirme yöntemini kullanan firma Sanalpazar’dır. Birey, anlaştığı kişi ile borcu kadar mal karşılığı ödeme almış olur. Aldığı parayı karşı kişiden alır ve nakitini çeker. Bu işlemlerden Sanalpazar %5 komisyon almaktadır.

2- Sanalpazar ile kartta nasıl nakit para çekilir?

Öncelikle bu işlem için 2 gerçek kişi bulunması gerekir. Sanalpazar.com dan üyelikler alınarak, karşı tarafa bir ürün oluşturulur. Kredi kartından nakit çevirmek isteyen kişi kişi ve karşısındaki kişi yani parayı alacak kişi hesaplarını siteden açar. Daha sonrasında parayı alacak kişi hesabından bir ürün oluşturur. Ürünü oluşturduktan sonra kredi kartındaki paraları nakite çevirmek isteyen kişi bu ürünü satın alır ve işlemler tamamlar. Bu işlemden sadece sanalpazar.com %5 komisyon kazanır. Alınan ürün ortalama 48 saat sonra karşı tarafa yansır ve sizin yapmanız gereken karşı taraftan parayı istemeniz. İşte işlem tamamen bu kadar. Ancak güvenlik olarak mutlaka farklı bilgisayar ve doğru bilgiler kullanın aksi taktirde sorunlar ile boğuşabilirsiniz.

3- Kuyumcular Aracılığıyla Kredi Kartını Nakite Çevirme

En çok kullanılan yöntemlerden biride kuyumcular aracılığıyla yapılan nakit çekim işlemidir. Öncelikle kuyumculara giderek, kart limitiniz dahilinde size uygun olan altını kartınızdan çektirin ve altınınızı bu şekilde bozdurun. Diğer bir yolu ise kuyumcuların bazıları kartınızla herhangi bir altın almadan doğrudan %3 veya %2.5 komisyonlar ile size nakit sağlayabilmekteler.

Kuyumculardan alacağınız altını alırken de mutlaka bilindik ve en çok satılan altınlardan almanız. Örneğin, işçilik yapılmış bir altın yerine çeyrek, yarım veya cumhuriyet altını almanız daha kolay bozdurmanızı ve bozdurma esnasında herhangi bir zarar görmemenizi sağlayacaktır.

4- Kredi kartı kullandırarak, Kredi Kartından Nakite Çevirme

En çok kullanılan diğer yöntemler ise, yapılacak olan alışverişlerde kredi kartınızı kullandırarak alışveriş yapacak kişinin nakit parasını almaktadır. Örneğin, arkadaşınız veya yakınlarınızdan biri alışverişini nakit olarak yapacaksa kendi kredi kartınızı kullanmanızı sağlayarak elindeki nakit parayı alıp, faizsiz ve komisyonsuz bir şekilde kredi kartınızı nakite çevirmiş olacaksınız.

5- Fatura Ödeyerek Kredi Kartını Nakite Çevirmek
Kredi kartını nakite çevirmenin diğer bir yolu ise yine akraba, eş, dostlarınızın faturalarını ödemektir. Nakit olarak alacağınız parayı kredi kartınızdan ödemeyi yapabilirsiniz. Bu şekilde komisyon veya faiz ödemeden kartınızdan nakit çekmişcesine işlem yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat edeceğiniz bir nokta ise “sen öde ben sana sonra veririm” gibi tekliflere kapalı olmanız. Bu şekilde nakit alışınız tehlikeye düşebilir.

6- Telefoncudan telefon alarak kredi kartını nakite çevirme

Ülkemizde en çok kredi kartını nakite çevirme yöntemi olarak bilinen telefon bozdurma işlemidir. Kredi kartınızın limiti dahilinde telefoncuya giderek, kredi kartından telefon aldığını söyleyerek belirli bir komisyon ile taksitli bir şekilde telefonu verebileceğini söyler. Bu şekilde telefonu taksitle alıp, nakit fiyata satarak aylık borcunuzu taksit yapmış olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz