Kredi Kartı Soru ve Sorunları

Kart Güvenliği

Kredi Kartları

2018 Kredi Notu Sorgulama

2018 yılının şubat ayını doldurmaz üzereyken artık yavaş yavaş 2018 yılına alıştık. Banka kredi faizlerinin hala aktif olarak konuşulduğu bu dönemlerde kredi çekecekler için önemli sorunlardan biri hala kredi notu sorgulamadır. Çünkü kredi notu düşük olan bir müşteri istediği miktarda krediyi maalesef çekemez. Peki 2018 yılı kredi notu sorgulama sistemleri nelerdir?

Arabasını yenilemek isteyenler, ev almak isteyenler, ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler.. Açıkcası tüm ihtiyaçlar için gerekli olan nakit para günümüzde sadece banka kredilerinden yararlanarak sağlanabilmektedir. Bu devlet garantisi ve gözetimi altında en garantili yöntemlerden birisidir.

Kredi çekmek isteyen bir müşteri için 2012 yılı öncesine kadar bu işlemler oldukça zor ve bol soru işaretliydi. Ancak 2012 yılında yapılan yatırımlar ve yazılımlar ile artık kredi çekme işlemlerinde belirli bir puanlama getirilerek, her müşterinin kredi limitini bankaya gitmeden öğrenebilme imkanı sağlanmıştır.

Kredi Notu Gösteren Firma.. Findeks

Ülkemizde kurulan ve yazılımlar ile artık anlık olarak puan öğrenebileceğimiz bir ve bize puanımızı bankalar ile aynı şekilde veren firma Findeks, artık aktif olarak kullanılıyor. Findeks kredi notu öğrenme sistemi ile bankaya gitmeden önce puanınızı öğrenerek alabileceğiniz kredi miktarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücreti? Sorgulama Ne Kadar?

Findeks ile ister sitenin resmi kanalından veya kendi bankanızın internet şubesi üzerinden rahatlık puanınızı sorgulayabilirsiniz. Findeks’in kendi sitesinden 1 defalık kredi notu sorgulama 5,31 TL olarak güncellenmiştir durumdadır.

Bunun yanında bankalar kendi anlaşmalarına göre belirli miktarlar ile indirimler yaparak veya kendi kar paylarını koyarakta bu puan sorgulamasın yapabiliyorlar.

Ayrıca BKM Express firması Findeks ile yaptığı anlaşma ile 2018 sonuna kadar ilk kullanımda 1 TL’lik kredi notu sorgulama ücreti alıyor.

Kredi Notu Sorgulamayı Nasıl Yaparım?

Öncelikle findeks.com.tr sitesine girerek yeni üyelik açıp, ödemeyi yaparak anlık olarak kredi notunuzu görebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.