4 Adımda Kredi Kartı Almak

Kredi kartı sahibi olabilmemiz için kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir.  Artık teknolojinin de yardımıyla kredi kartı başvurusu yapmak son derece kolay. Akıllı telefonlar bilgisayarlar ve internet sayesinde çok hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere 4 adımda nasıl kredi kartı sahip olabileceğiniz anlatacağız.

1. Kredi Kartı Başvurusu İçin Kredi Notu Yüksek Olmalıdır

Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi puanınızın kaç olduğuna bakın. Bankalar kredi kartı başvurusu öncesinde kişilerin kredi notlarını değerlendirir ve buna göre işlem yaparlar. Kredi borçlarını zamanında ödediyseniz ya da birisine kefil olup da o kişinin borcunu ödememesi gibi durumlarda karşılaşırsanız kredi notunuz düşecektir. Dolayısıyla bankalarda sizinle çalışmak istemeyecektir.

2. Kredi Kartı Başvurusunda Gelir Belgesi

Kredi kartı başvurularınızda en önemli kriter kredi puanınız ve geçmişteki banka ile yapmış olduğunuz çalışmalardır. Maaş bordrosu maaş yazısı gelir belgesi gibi evraklar sizden istenmektedir. Eğer geliriniz düşükse kredi kartı limitinizde düşük olacaktır. Ancak bankalar anlaşmalı oldukları şirketlerin çalışanlarına bazı ayrıcalıklar yapabiliyorlar.

3. Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz çok farklı alanlar var bunların başında internet bankacılığı mobil bankacılık ATM banka şubeleri ve müşteri hizmetleri geliyor. Bu kanallar aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz size en kolay gelen hangi yöntem ise başvurunuzu o şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 Ayrıca en yakın banka şubesine giderek de başvuru yapabilirsiniz. Çoğu zaman kredi kartı başvuruları 10 dakika içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

4. Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kredi kartı başvurularında çoğu zaman TC kimlik numarası gelir belgesi ikametgâh ve adınıza kayıtlı evimize gelen elektrik su doğalgaz ya da internet faturaları istenmektedir. Bankalar Eğer gerekli görürlerse daha başka evraklarda talep edebilirler.

Sizlere önerimiz daha önce çalışmış olduğumuz bankalardan kredi kartı talep etmenizdir. Bankalar ile daha önceden geçmişiniz olduğu için sizin hakkınızda bir fikirler olacak ve kredi kartı verme konusunda daha istekli davranacaklardır. Daha önce kredi çektiğiniz ya da daha önceden de kredi kartını kullanmış olduğunuz bir bankaya tekrardan kredi kartı başvurusu yaparsanız hiç çalışmadığınız ve sizi tanımayan bankaya karşı daha avantajlı olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz