Aidatsız Kart Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları düzenli ve doğru kullanıldığında, hayatımızı oldukça kolaylaştıran, taksitli alışveriş sayesinde birçok ürünü kolaylık almamızı sağlayan, fatura ve diğer birçok gideri talimat vererek zamanında ödeyen kısacası hayatın her alanda kolaylık sağlayan bir yöntem diyebiliriz. Kredi kartlarının avantajlar elbette çok fakat birkaç eksi yönü de bulunmakta. Tüketicilerin kredi kartlarından en çok dert yandığı konuların başında elbette kredi kartı aidatları gelmektedir. Her yıl kart başına otomatik olarak yansıtılan kart aidatları 100 ile 200 TL arasında değişebilmektedir.

Bir kısım tüketici kredi kartı aidatını önemsemezken, çoğunluk ise otomatik bir şekilde alınan bu ücretin hem gereksiz hem de oldukça yüksek olmasından dolayı bankalarla sorun yaşamaktadır. Aslına bakılacak olursa çıkartılan bir yasa ile bankalar artık kredi kartlarından aidat almamaktadır. Fakat çoğu banka hala müşteriden habersiz bir şekilde kart aidatı çekmektedir.

Elbette çekilen kredi kartı aidatlarının dilekçe verilerek geri alınması mümkündür. Fakat birçok kredi kartı müşterisi kart aidatı yüzünden kartını kapatmakta ve aidat almayan farklı bankalar arayışına girmektedir. Buradan yola çıkarak, sziler için aidatsız kredi kartı veren bankaların listesini oluşturduk. Kredi kartı aidatı olmayan ve bunun yanında müşterilerine pek çok avantaj sağlayan bankalara gelin birlikte göz atalım.

Yapı Kredi Bankası-World Eko Card

Yapı Kredi bankasın kredi kartı aidatı almadığı Wold Eko Card, tüm World üye işyerlerinde geçmekte ve müşterilerine diğer kartlarda geçerli olan Worldpuan ve taksit seçeneklerinden faydalandırmaktadır. Temassız özelliği bulunan World Eko card, taksitli nakit avans kullandırma özelliği ile de müşterilerine avantaj sağlamaktadır.

İşbankası-Maximum

Yüksek müşteri potansiyeline sahip olan Maximum kart, aidatsız kredi kartı özelliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerine harcadıkça maxipuan kazandırmakta ve kazandıkları puanları diğer alışverişlerinde kullanabilmektedirler. Nakti avans ve taksitli nakit avans özelliğine sahip olan Maximum kart, peşin alınan alışverişlerin daha sonra müşteri hizmetlerini arayarak belirli bir faiz oranında taksitlendirme fırsatı da sunmaktadır.

Garanti Bankası-Bonus Flexi

Müşterilerinden kart aidatı almayan Bonus flexi kart ile yapılan alışverişlerden bonus kazanmakta mümkün. Bunun yanı sıra müşterilerinde taksit erteleme olanağı sunan Bonus flexi, yüklü harcamalarda ek taksit imkânı da sunmaktadır.

ING- Pegasus Plus

Aidatsız kredi kartı olma özelliğinin yanında, daha çok uçarak seyahat etmeyi seven kişiler için birçok avantaja sahip olan Pegasus Plus kart, en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Uçuş seyahatlerini Pegasus firması ile yapan kişiler, her uçuş için %2 oranda uçuş puanı kazanmaktadır. Uçuşlarını diğer firmalardan yapan kişiler %1 oranında uçuş puanı kazanmaktadırlar.

 

HSBC-Konsept Kart

HSCBC-Konsept Kart, müşterilerinden kart aidatı almayan bankalar arasında yer almaktadır. Kartın diğer avantajları ise hem yurt içi hem de yurt dışında yapılan alışverişlerde “Advantage” puan kazandırmasıdır. Yapılan taksitli alışverişlere ek taksit verme olanağı sunan Konsept Kart, taksit erteleme özelliği ile de müşterilerin ay sonu ödemelerinde kolaylık sağlaması açısından avantaj kazandırmaktadır.

Odeobank- O card

Kullanımı çok fazla yaygın olmasa da, müşterilerine aidatsız kredi kartı ve bunun yanında pek çok avantaj sağlayan Odeabank’O card ile alışverişler daha keyifli bir hale geliyor diyebiliriz. Müşterilerine taksitli avans sağlayan O’card ile taksitleri ertelemek de mümkün. Bu sayede ay sonu kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşanmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Bir diğer avantajlı özelliği ise, peşin olarak yapılan alışverişlerin istendiği takdirde taksitlendirilmesidir. Elbette bu işlem içinde diğer bankalarda olduğu gibi faiz uygulandığı unutulmamalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz