Axess Kredi Kartı Limit Düşürme İşlemi – 2019

Akbank’ın yıllar önce hayata geçirdiği Axess, kullanıcılar arasında en çok puan kazandıran kart ünvanını almış durumda. Özellikle internet siteleri ile yaptıkları anlaşmalar ve puan ile ödeme yaptıran sistemleri ile müşteriyi tatmin eden bir hizmet sağlıyorlar. Kullandığını kartın limitinden memnun değil veya limiti düşürme isteği içerisinde iseniz yapacağınız işlem oldukça basit.

Banka Şubeleri Telefon Şubesine Yönlendiriyor

Kart limiti için en yakın şubeye gittiğiniz banka çalışanları, telefon şubesine sizlere yönlendiriyorlar. Bunun sebebi ise hem şube içerisinde yoğunluğun azaltılması hem de telefon şubesinde bulunan birimlerin daha fazla yetkileri olmasıdır. Yani telefonda bulunan operatör sizlere daha fazla avantaj sağlama yetkisine sahip.

Yapmanız gereken öncelikle Akbank Telefon Şubesini mobil uygulama seçeneğiyle ya da 444 25 25 numaralı hattı arayarak, Kredi Kartları tuşlaması yaparak müşteri hizmetlerine bağlanmak. Daha sonra ne kadar limit düşürme işlemi yapacağınızı, operatörün güvenlik kontrolü sonrasında söyleyerek tam anlamıyla kart limitinizi düşürme işlemine geçmek.

Genellikle operatörler, kartınızın limitini düşürmenizden yana olmazlar. Çünkü bankanın yüksek limitli kartları kullandırması demek bir avantajdır ve yasa gereği bir vatandaşın alabileceği kredi kartı ve limitleri kişinin maaşına oranla yapılması bakımından yüksek limitli kartlar diğer bankalardan kredi kartı alımını olasılığını düşürmektedir. Yani banka tamamen kendi müşterisi yapma politikası izlemektedir.

6 Ay Kapatmama Sözüne 40 TL puan

Limit düşümü için işlemlere başladığınızda operatör sizlere farklı avantajlar sunma yoluna yani uzlaşına yoluna gitmektedir. Örneğin, 7800 TL’lik bir kartınızını 3500 TL’ye  düşürmek istediğiniz operatör sizlere 6 ay kartınızı kapatmamak koşuluyla 40 TL gibi bir CHIP-PUAN yani alışverişlerden kullanacağınız harcama puanı vereceği sözü vermektedir.

Burada kilit nokta 40 TL değil “6 ay boyunca kartınızı kapatmama” sözüdür. 6 ay içerisinde kartınızı kapattığınızda size tahsis edilen 40 TL’lik ücreti bankası hesap ekstresine yansıtarak sizden bu puanı iade almaktadır.

Durum bu şekilde olunca sizlere 2 seçim kalıyor. Uzun vadeli olarak yani en az 6 ay daha kullanırım diyorsanız kartınızın limitini indirmemek/düşürmemek sizin için avantajlıdır. Ancak kademeli olarak düşürüp kartı kapatacaksanız 6 aylık dilim sizleri zarara uğratabilir.

Karar Anı…

Sonuç olarak banka sizlere bu teklifi sunduğunda sizin mantıklı bir planlama yaparak geleceğe yönelik en az 6 aylık bir karar almanız gerekmektedir.

Ufak bir uyarı yapmak gerekirse malum ekonomik krizler ve kredi notları düşünüldüğünde bankalar, limiti azaltmada sorun çıkarmaz iken limit yükseltme işlemlerinde aynı gün işlem yapmayarak mevduat ve not ortalamalarınızı analiz ederek 2-3 gün içerisinde nihai kararını olumlu/olumsuz olarak sms ile bildiriyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz