Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

En çok sorulardan biri olan ve İnternet üzerinden yüzlerce binlerce arama yapılan bir soruyu daha cevaplıyoruz. Ev hanımları kredi kartı çıkarabilir? İşte ayrıntıları ile bu soruyu cevaplıyoruz..

Kredi kartları kullanım amaçlarına uygun bir şekilde kullanıldığında oldukça avantajlı olmakla beraber kontrolü kaybetmeniz durumunda çok ciddi maddi sıkıntılara sebep olabilir. Şimdi gelelim ev hanımlarının kredi kartı ile ilgili sorununa.. Kredi kartı bankaların, en gözde ürünlerinden biridir. Çünkü günlük hayatta kolaylıkla kullanılabilmesi, puan ve taksit gibi avantajları sebebiyle en çok kullanılan bir ticaret aracıdır. Günlük olarak milyonlarca TL’nin harcandığı kredi kartlarının ise tahsis edilmesi bir dönem çok kolay iken, artan kara listeler sebebiyle devlet tarafından kontrol altına alınarak, belirli şartlar ile belirlenerek yeniden dağıtılmaya başlandı.

Bankalar, mevcut kanunlara uygun olarak kuralları esnetmeye ve her müşterisine kredi kartı sağlamaya çalışırken ana resimden dışarı çıkmamaya çalışmaktadır. Çünkü bankalar kredi kartı ile alışveriş yapımı severler. Bu sebeple bankalar, çalışmayan veya veya ev hanımı statüsünde olan herkese kredi kartı temini sağlamaktadır.

Bankalar, müşterilerine kart tahsisi yaparken mutlaka kredi notuna bakalar. Eğer herhangi bir zamanda kredi kartı, kredi gibi bankalardan tahsis almadıysanız veya aldığınız borçları zamanında ödediyseniz herhangi bir sorun olmadan kredi kartınızı rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Çıkartacağınız kredi kartının limiti ise çıkan puanınıza göre daha az limitli olabilmektedir.

Örneğin, herhangi bir işte çalışmıyor ve herhangi bir şekilde banka ile iletişiminin olmadığı veya borç ödememe gibi yasal bir probleminiz olmadığında size kredi kartı olarak çıkarılır. Ancak limiti puanınıza oranla 1000 TL veya 2000 TL gibi rakamlar dahilinde çıkabilir.

Kredi Kartına Nasıl Başvurabilirim?

 

 

Kredi kartı çıkarmak için banka sitelerinde başvuru butonlarını tıklayarak, başvurunuzu internet üzerinden yaparak müşteri hizmetleri temsilerinin sizi aramasını sağlayabilir, onay alındıktan sonra kredi kartı gönderimini sağlayabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz