Findeks Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Kredi çekme ve kredi kartı çıkarma gibi işlemlerde akla gelen ve oluşan olumsuz bir durumda ise akla gelen ilk şey ise kredi puanı. Örneğin, kredi kartı çıkmadığında findeks puanın düşük olması akla gelen ilk durumdur. Puanın düşük olması tüm faktörleri etkilemekle beraber riskli müşteri kapsamına girerek oluşacak ani durumlarda çaresiz kalabilirsiniz.

Puanın düşük olması bir kişiyi yapacağı ticari bir girişimde zor durumda bırakabilir. Böyle bir durumda kalmamak adına mutlaka mevcut puanların sorgulaması ve bu duruma göre hamleler yapılması gerekmektedir. Puan düşük ise yükseltmenin formüllerine bakılmalı mevcut duruma göre tüm aksiyonlar alınmalıdır.

Puanlama Sistemi Nasıl Çalışıyor?
Findeks puanlama sistemi tamamen gerçek veriler ile müşterinin mevcut limitleri, çektiği kredilerin, kredi kartı borçlarının, ödeme geciktirmeleri gibi finansal olarak tüm verilerinin ortaya konarak hesaplandığı bir yapıya sahiptir. Sizin çekmiş olduğunuz kredi, ödemiş olduğunu kredi kartı borcuna kadar tüm verilerinizi hesaplayarak bankalara bilgi sağlamaktadır. Durum böyle olunca oluşacak bir sıkıntıda bankalar sizlere kart vermeme, hesap açtırmama gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Findeks Puanı Nasıl Yükselir?

Puanı yükseltmek için ise yapmanız gereken bankalarla haşır neşir olarak, hesaplara para koymak, bankaların verdiği hizmetleri kullanarak sorunsuz bir şekilde işlemleri sağlamanız gibi tamamen uymanız gereken kurallar dahilinde davranmalısınız.

Puanlarınızı yükseltmek için öncelikle yapmanız gereken ilk adım mevcut borçlarınızı kapatmak. Kapatmak ilk adım çünkü öncelikle mevcut borçlarınız kapatılacak ki bankanın puan durumunuzu olumlu yöne çevirmesi bu sayede puan almaya başlayabilmeniz gerek. Borçlarınızı kapattıktan sonra yapacağınız hamleler en erken 3 ay sonra size yansıyacak ve puanlarınız 3 ay sonra güncellenecektir. KKB üç aylık periyotlar ile puanları güncellerler.

Hızlıca Findeks Puan Yükseltmeye Başlayabiliriz.

  1. Öncelikle ödemelerinizi kesinlikle nakit para ile yapmayınız. Paranızı kartınıza yükleyerek, kartınız üzerinden alım yapınız.
  2. Paralarınızı evinizde, arabanızda saklamaktansa bankaya yatırın. Bu şekilde banka sizin ne kadar nakitiniz olduğunu görür.  Bu şekilde olması ciddi puana olumlu etkiler yaratmaktadır.
  3. Banka hareketlerinizi arttırmak adına arkadaşlarınızdan havale, eft yapın. Nakit paranızı arkadaşınıza vererek sizin hesabınıza para göndermesini isteyin. Bu sayede kartınızın aktif ve alış – verişin olduğu izlenimi yaratır.
  4. Puanınızı arttırmanın en hızlı yönleri bahsettiğimiz 3 başlıkta olduğu gibi kartı, hesabı aktif olarak kullanmaktadır. Mevcut faturalarınızı yine kartınız aracılığıyla ödeyerek, otomatik ödeme talimatları vererek olumlu puanlar almaya devam edin.
  5. Vadeli hesabınıza para atarak en az iki ay vadeli yatırımda bırakın bu şekilde bankanız artık size güvenmeye ve bu mevcut tutumunuzu olumlu puan olarak yansıtmaya devam edecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz