Gelir Belgesiz Kart Alma

Son yıllarda kredi kartı kullanımına olan talep giderek artmaktadır. Bankalarda her zaman bünyesine yeni bir müşteri daha kazandırmak ister. Elbette bankalardan kredi kartı alabilmenin de bir takım prosedürleri bulunmaktadır. Bankalar kredi kartı vermeden önce müşterilerden birtakım bilgi ve belge istemektedir. Gelir belgesi de bu belgeler arasında yer almaktadır.

Gelir belgesi kısaca, kişilerin aldığı maaş, emekliği aylığı, almış olduğu kiralar gibi gelirlerinin gösterildiği resmi belgelerdir. Bankaların müşterilerden gelir belgesi talep etmesinin sebebi ise, alacakları kredi kartı ödemelerinin ödeyebilecek maddi imkâna sahip olup olmadığını öğrenmektir.

Bankaya gelir belgesi sunulmadığı takdirde ise kredi kartı sonucu maalesef olumsuz sonuçlanmaktadır. Elbette gelir belgesine gerek duyulmadan kredi kartı alabilmek de mümkündür. Özellikle kredi notu yüksek olan kişiler, bankalara herhangi bir gelir belgesi sunmadan hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve kısa süre içerisinde kredi kartına sahip olabilmektedir.

Kredi notu, kredi kartı veya kredi borçlarını düzenli bir şekilde ödeyen, ödemelerini aksatmayan müşterilerin bankalar arasında oluşturulan ve “iyi müşteri” anlamına gelen ve müşterilere verilen bir not sistemidir.Müşterilerin kredi notları tüm bankalar tarafından görülebilmektedir.

Öyle ki, son zamanlarda hangi bankaya başvurursanız başvurun öncelikli olarak kredi notunuzu incelemekte ve başvurularını bu yönde kararlaştırmaktadırlar.

Sonuç olarak kredi notu yüksek olan ve bankalar tarafından sicili temiz olan müşteriler, bankalara gelir belgesi sunmadan kolay bir şekilde kredi kartı sahibi olabilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi notu yüksek olan müşteriler veya ödemelerini düzenli bir şekilde yapan, sicili temiz müşterilerin gelir belgesiz kredi kartı almaları mümkündür. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalara gelin hep birlikte göz atalım.

Garanti Bankası

Garanti bankası öncelikle kendi müşterilerine gelir belgesi talep etmende kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bunun dışında kredi notu yüksek olup daha önce garanti bankası ile çalışmayan kişilerde, bankanın websitesi üzerinden hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Başvurusu onaylanan müşterilerden gelir belgesi talep edilmemekte ve kredi kartları adreslerine hızlı bir şekilde gönderilmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankası da, müşterilerine gelir belgesi talep etmeden kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bunun dışında ilk defa Yapı kredi bankasına kredi kartı için başvuran ve kredi notu yüksek kişilerde gelir belgesiz kredi kartı alabilmektedir. Kredi kartı başvurularını Yapı kredi bankasının web sitesi üzerinden hızlı bir şekilde yapabilir, başvuru sonucunu kısa zamanda alarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Enpara Finansbank

Kredi kartı başvurularını tamamen dijital ortamda gerçekleştiren ve başvuru sırasında hiçbir müşteriden gelir belgesi talep etmeyen bankalar arasında Enpara Finansbank yer almaktadır. Websitesi üzerinden yapacağınız başvuru ile kısa zamanda kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilmektesiniz. Başvuruları olumsuz sonuçlanan kişilerin genel olarak kredi notu düşük olduğundan, en kısa zamanda kredi notunu yükseltmeleri ve tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

TEB Bankası

Özellikle ev hanımları kredi kartı başvurusu yaptıklarında genellikle olumsuz yanıt almaktadır. Fakat TEB bankası ev hanımlarına özel kredi kartı vermekte ve gelir belgesi talep etmemektedir. Harcadıkça kazandıran özellikteki bu kredi kartına başvurmak için, bankanın websitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Akbank

Gelir belgesiz ve hızlı bir şekilde kredi kartı veren bankalar arasında Akbank yer almaktadır. Özellikle yüksek limitlerde kredi kartı başvurusu yapmayacaksanız ve kredi notunuz yüksekse, Akbank’tan hızlı bir şekilde kredi kartı sahibi olabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz