Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçları için tüketiciler tarafından en kolay kredi veren bankalar araştırılmaktadır. Bankaların kredi başvuruları için uyguladıkları bir takım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler çerçevesinde başvuru için gerekli evraklar bulunmakta ve müşterilerde bazı şartlar aranmaktadır. Özellikle banka müşterilerinin kredi notunun 1300 ve altında olması durumunda kefil talep etmektedir. Kefilde de bazı şartlar aranır. Kefilin kredi notunun yüksek olması, gelirinin yüksek olması ve bankaya kredi/kredi kartı borcu olmaması şeklinde bir takım şartlar bulunmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar var mıdır, bu konu tüketiciler tarafından merak edilmektedir.

Ancak kefil bulmak da kolay değildir. Çünkü kefil, sizlerin bankaya olan borcunuzu ödemediğiniz durumunda aranacak ve borcun kapatılması talep edilecek kişidir. Bu sebeple tüketiciler tarafından kefil talep edilmeyen bankalar araştırılmaktadır. Gelir belgesi, kefil gibi şartları yerine getiremeyenlerin özellikle sms bankacılığı ve internet bankacılığı kanalları üzerinden başvuru yapmaları daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu şekilde banka herhangi bir evrak ve kefil talep etmeyecektir. Ancak bazı bankalar da müşterilerine kefilsiz kredi imkanı sunabilmektedir. Sizler için kefilsiz kredi veren bankalar araştırması yaptık. İşte bu bankalar…

  • Garanti BBVA: 60 aya varan vadeler ile banka ihtiyaç kredisi vermektedir. Kredi limitlerini ise banka belirlemektedir.
  • Denizbank: %1,09’dan başlayan faiz oranları ve 60 ay vadeli olarak kefilsiz kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır.
  • Aktifbank: N kolay kredi adı ile düzenlenen kredi kampanyasında banka internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapan müşterilerinden herhangi bir evrak talep etmediği gibi kefil şartı da koşmamaktadır. 60 aya varan vadeler ile 40 bin TL üst limitli krediniz Aktifbank’ta.
  • Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Akbank da sayılabilir. SMS kredi yöntemi ile 4425’ e kısa mesaj göndererek ne kadar kredi çekeceğinizi öğrendikten sonra, T.C. kimlik belgeniz ile banka şubelerine gitmeniz durumunda kefilsiz kredi kullanabileceğiniz söylenmektedir.

Gelir belgesi ibraz etmeniz ve kredi notunuzun yüksek olması durumunda, bankanın sizlere güvenmesi halinde kefil talebinde de bulunmayacaktır. Bu sebeple öncelikle kredi notunuzu sorgulayın ve herhangi bir problem yoksa banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz