Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketiciler tarafından kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı merak edilmektedir. Acil nakit ihtiyaçları için en mantıklı ve yasal yöntem bankaların kapısını çalmaktır. Ancak kredi çekebilmek için bankalara düzenli gelir beyanında bulunmanız gerekir. Ayrıca kredi notunuzun yüksek olması, kredi tutarına göre kefil ve teminat göstermeniz de bankalar tarafından talep edilebilir. Her ortamda  TC ile kredi başvurusu yapılmaktadır. İşte başvuru kanalları…

  • Banka şubeleri

Kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı banka şubeleri olacaktır. Şubelere kredi talebi ile gittiğinizde öncelikle 5 yıllık bankacılık geçmişinizin yer aldığı kredini notunuza bakılır. Bankalara gelir sunmanız durumunda T.C. kimlik belgesi ile kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubelerinde yer alan başvuru formunu da eksiksiz doldurmanız durumunda kredi talebiniz alınır ve banka tarafından incelenir. Şayet kredi almanıza engel bir durum yoksa, talebiniz onaylanır ve kredi tutarı banka hesabınıza aktarılır.

  • İnternet bankacılığı

Kredi başvurusu yapabileceğiniz kanallardan bir tanesi de internet bankacılığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gelir belgesi olmayan kişiler, herhangi bir belge ya da kefil talep etmeyen bankalardan ve internet bankacılığını kullanarak kolayca kredi başvurusu yapabilecektir. İnternet ortamında bankaların sizlerden herhangi bir evrak talep etmemesi kredi başvurunuzun onay sürecini daha kolay hale getirecektir.

  • Mobil bankacılık

Kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilebilecek cevaplardan bir tanesi de mobil bankacılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Mobil bankacılık üzerinden yapılacak olan başvurularda öncelikle bankanın mobil uygulamasının akıllı cihazlara kaydedilmesi gerekmektedir. Daha sonra başvurunuzu bu uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  • SMS Bankacılığı

SMS bankacılığı da kredi başvurusu için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bankaya sms göndermeniz halinde yine evrak, kefil ya da herhangi bir şart koşulmadığından dolayı kredi almanız da kolay olacaktır. Her bankanın SMS numarası farklıdır. Bu sebeple internet ortamından sms ile başvuru için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu kanallar üzerinden başvuru yapmanız halinde bankalar hakkında tahkikat başlatacaktır. Başlatılan tahkikat sonrası kredi almanıza engel teşkil eden bir durum yoksa kredi başvurunuz kabul edilecektir. Ancak daha evvel çekmiş olduğunuz kredi ve ödemediğiniz kredi borcunuz varsa, kredi notunuz düşük olduğundan bankalar kredi vermek istemeyebilir. Başvurunun onayı tamamen bankaların inisiyatifine bırakılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz