Kredi Kartı Soru ve Sorunları

Kart Güvenliği

Kredi Kartları

Kredi Borcu Takibi Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta gereksinimlerimizi veya hayallerimizi tamamlamak için belirli bir miktar para ödemek gerekir. Bunun yanında istediğimiz rakamda parayı biriktiremediysek kredi için bankalara başvurulur. İşte bankalar, o an ki ihtiyacınızı karşılamak için sizlerle belirli oranlarla sınırlandırılmış bir para önerirler. Kabul etmeniz karşılığında krediyi almış bulunursunuz.

Aldığınız krediyi belirli ay ve tarihlere bölerek ödemesine başlarsınız. Ancak bazı ekonomik durumlarda bu borçları ödeyemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ödemelerin takibinin titizlikle yapılarak, herhangi bir yasal takip sürecine takılmadan ödemelerinizi yeniden planlamalısınız. Gerekirse banka ile görüşerek ödemeleriniz konusunda imtiyaz isteyebilir. Banka ile aranızda bu geç ödemelerin güvencesini vererek faiz dahi işletmeyebilir, faizde indirim dahi yapabilirsiniz.

Kredi Takibini Yapmak Ödemekten Daha Önemli!

Kredi ödemelerinin takibini yapmak kredi ödemekten daha önemlidir. Çünkü ödemeleri unutmanız, bankaya haber vermeden sürecin uzaması sizi hem kara listeye atmaktadır. Hem de yasal süreç işlenerek sizin haberiniz dahi yokken evinize gelen icralar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Kredilerinizi düzenli olarak takip etmek ve ödemelerin otomatik olarak yapılması için..

1-Öncelikle mevcut hesabınızdan kredi hesabınızın eft adresine otomatik ödeme işlemi başlatmanız.
2-Kredi kartınız var ise kredi kartınızdan kredinize otomatik ödeme tanımlamak.
3- Eğer yukarıda bulunan 2 imkanda sıkıntılı ise mutlaka bir deftere not ederek bu notlar ile takiplerini yapmalısınız.

Takibi yapılmayan krediler, ödenmediği her gün için belirlenen oranlarda faiz işletilerek takibe alınır. Sonrasında ise tüm harcama kartlarınız dondurularak ödeme yapılması beklenir. Yine ödeme olmazsa banka avukatları ile hukuki işlem başlatarak, icra yoluna da gidebilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.