Kredi Borcu Yapılandırma Şartları Neler?

Kredi borcunu ödeyemeyen ve bankalarla sorun yaşayanların bir an önce borç yapılandırması yapması gerekiyor. Bankalar kredi borçlarını ödeyemeyen müşterileri için yapılandırma tarzında sistemler hazırlar. Avukatlık olmadan önce Kredi Borcu Yapılandırma yapanlar borçlarını taksitlendirme şeklinde ödemeye devam ederler.

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Faizlerin düşmesiyle beraber devam eden kredinizin faizini düşürmek için kredi yapılandırması yapabilirsiniz. Eğer böyle bir fırsat yakalarsanız kesinlikle kredi yapılandırması yapın. Çünkü kredi faizinin düşmesi sizin daha az para ödemeniz anlamına gelmektedir. Birde ödemekte zorlandığınız kredi borçları için yapılandırma sistemi vardır. Gelir durumunuzu gösteren belge ile bankaya giderek kredi kartı ya da kredi borcunuzu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Borç Yapılandırma Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Kredi yapılandırması yapmayı düşünüyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken şeyler arasında yeni kredi için bankanın talep edeceği komisyon ve masraf tutarlarını öğrenmektir.

Bankanıza kredi yapılandırma için başvurduğunuz andan itibaren size önerilecek yeni kredi ile beraber ödemeleriniz artacak ve aylık ödeme miktarlarınız değişecektir.  Kısaca daha yüksek faiz ile daha fazla para ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Tüm bunlara ek olarak ödeyeceğiniz masraf ve komisyonlarda daha fazla olacaktır. Aylık ödeme planınızı hesaplayarak kredi borcu yapılandırması için bankaya başvurmanız gerekmektedir.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi en fazla yapılandırma alan kredi türleri arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise konut kredisini yapılandırma taksitlerini azaltabilir ve maliyeti düşürebilirsiniz.

 Ev kredinizi yeniden yapılandırarak başka bir bankaya transfer edebilir ve farklı ödeme koşulları ile beraber konut kredinizi yapılandırabilirsiniz. Ancak tüm bu işlemler için erken kapama cezası da ödemeniz gerekmektedir. Diğer bankaya transfer yapacağınız için tüm komisyon ve ek giderleri de siz karşılarsınız. Erken ödeme cezası yeni dosya masrafı ve yeni ipotek harcı masraflarını tamamen siz karşılamak zorundasınız. Bu hesaplamaların birçoğunu yaparken yeni bankaya geçmek yerine kendi bankanıza kalmak çok daha hesaplı olacaktır. 2019 yılında bankaların kredi faiz oranlarının çok yüksek olduğunu da hatırlatalım.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz