Kredi Kartı Başvurusu Sonrası Kaç Günde Gelir? Kart Ne Zaman Gelir?

Günlük alışverişleriniz için kredi kartı kullanmak artık rutin bir araç haline geldi. Kredi kartı için başvuruda bulunduysanız, banka sizin geçmiş ve mevcut portföyünüze yada puanlamalarınıza bakarak sizlere olumlu/olumsuz yanıtlar verir. Eğer mevcut kurumun kararı olumlu ise gönderecekleri kartın belirli bir teslim süreleri bulunmaktadır. Her kurumun farklı çalışma prensipleri olsa da müşterilerini bekletmeme politikaları sayesinde en fazla 15 gün içerisinde kartın teslimi sağlanmaktadır.

Başvurduğum Kartın Onayı Kaç Günde Olur?
Kart başvuruları sonrası değerlendirme ve onaylanma süreçleri 7 günlük bir süre zarfına yakındır. Geçmemekle beraber tam 7 gün içerisinde sizlere yanıtlar döner.

Bazı bankalar ise findeks gibi kredi puanlarının yükseklik, düşüklük durumlarına göre kartları hemen veya belirli bir süre bekletirler ya da doğrudan red verirler. Eğer sizin not ortalamanız Türkiye geneli yüksek ise kart onayınızı hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Kartım Onaylandı. Kart Basımı Kaç Gün Sürer?

Araştırmanız hızlı bir şekilde onaylanmış ve sizlere bu onay ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan 10 gün süre içerisinde kartınızın basımı hazır bir şekilde kuryeye yönlendirilir. Kuryeye özel telefon numaralarından ulaşamayacağınız gibi banka aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Onay sonrası basılan kart kuryeye verildikten 2 gün içerisinde kart elinizde olacaktır.

Kayıt ve Çalıntı Kart Basım Süreleri?
Kartınız kaybettiğiniz veya çalındığını düşünerek kart iptali ve yeni kart isteği sonrası yine prosedürler sıfır kart gibi uygulanarak 15 içerisinde elinizde olacak şekilde organizasyon yürütülür.

Yeni Kredi Kartımı Kurye Kullanabilir Mi?
Kartınız dağıtım için kuryeye verildikten sonra kurye hiçbir şekilde karta müdahale edemez. Tamamen size geçtikten sonra kartın aktivasyonu gerçekleşir.

Kuryeye Ulaşabilir Miyim? Kurye Bana Ulaşır Mı?
Her kuryenin farklı anlaşması ve çalışma stili vardır. Kuryelere özel cep numarasından veya bir numaradan ulaşmak mümkün olmamakla beraber bazı kuryeler ise kendilerine özel kurumsal müşteri hizmetleri sistemi kurarak kart takibini operatörler aracılığıyla yapmaktadır. Bazı kuryeler ise teslimat için randevu sistemini kullanarak sizlere kaç gibi geleceklerini önceden belirterek, belirttikleri saatte randevu yerinde (evinizde, iş yerinizde) sizlere kart teslimini yaparlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz