Kredi Kartı Borcu Olanlar Sevinecek!

Hükümet, kısa bir süre önce sicil affı konusunda bir çok yasayı geçirmiş ve artık bankalardan borçların kapatılması halinde müşteriyi mevcut kara listeden çıkaracak önlemler almıştı. Hazırlanan yeni kanun ile yeniden borçlara yapılandırılma getiriliyor. 

Borçları olanlar için sevindirici bir haber daha haber ajansları ile birlikte dağılmaya başladı. Yeni yasa ile devlete borcu olan herkesin borçları yeniden yapılandırılabilecek. Vergi affı, sicil affı gibi kapsamlar ile vatandaşı vergi dairelerine çağıran veya internet üzerinden bulunan e vergi dairesinden yapılandırmaya çağıran devlet, bu kampanyayı kaçıran veya mevcut haliyle hala daha borcunu ödeyemeyen herkese yeniden kapılarını açıyor.

Borçlarını ödemeyenlere yeniden fırsat sunan devlet, bu kapsamda kredi kartı borcunu ödeyemeyen, geciktiren, trafik cezası borçlarını ödeyemeyen, vergi ve diğer devlete karşı olan borçlarını ödemeyen herkese kapılarını açıyor. Gerek peşin olarak borcun ilk halini ödeyebileceği ya da taksitlere böldürerek borcun faiziyle beraber ödeyebileceği sistemin yeniden geçerli olacağı sistem için çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Yeniden oluşturulan yasalar ile mayıs ayına kadar uzatılan vergi affı yeniden düzenlenerek süresi uzatılıyor.
18 Ocak 2017 tarihli ve 6770 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 26 ncı maddesiyle 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanuna eklenen geçici 2 nci madde ile;

  • 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmaktadır.
  •  2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmaktadır.
  • Mücbir sebep halini sonlandıran ancak beyannamelerini veremeyen mükelleflere beyannamelerini vermeleri için 2017 Nisan ayı, ödeme yapmaları için 2017 Mayıs ayı sonuna kadar süre verilmektedir.
  • Peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih ederek ödemelerini yapmamış olanlara, yapılandırılan alacakların tamamını, Mayıs 2017 ayı sonuna kadar ödemeleri halinde peşin ödeme indirimi imkanı tanınmaktadır.
  • Peşin ödeme seçeneğini tercih eden ancak yapılandırılan tutarları süresinde ödenmeyerek Kanundan yararlanma hakkını kaybedenlere, Nisan ayı sonuna kadar başvurulması halinde taksitli ödemeye geçme hakkı verilmektedir.
  • Peşin ödeme seçeneğini tercih eden ancak yapılandırılan tutarın tamamını geç ödeme zammıyla Aralık 2016 ayında ödeyen mükelleflere de peşin ödeme indirimi imkanı sağlanmaktadır.- Peşin ödeme seçeneğini tercih eden ancak yapılandırılan tutarın tamamını geç ödeme zammıyla Aralık 2016 ayında ödeyen mükelleflere de peşin ödeme indirimi imkanı sağlanmaktadır.

İlgili maddelerin tam olarak içeriğini okumak için buraya tıklayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz