Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim

İhtiyaçlarını gidermek maksadıyla aldığınız kredi kartınız ile beraber nakit paranızı kullandınız. Ancak mevcut durumlar ve kötü gidişat sebebiyle kredi kartı borcunu ödeyemediniz. Bu süreçten sonra ne yapacaksınız? İşte tüm bu sorunlarınızın yanıtı sizlere tek tek anlatacağız.

Kullandığınız kartınızın aylık olarak sizlere belirli periyotlarda fatura gelmektedir. Bu  faturada o dönem yaptığınız harcamalar ile beraber bulunduğunuz ay içerisinde borcunuz ve en az ödemeniz gereken borcunuz sizlere yansıtılır. Faturada asgari ödeme olarak yazılan ibare ise o ay ekstre borcunuzun ödenmesi gereken en az tutarıdır. Tüm borcunuzu ödeyecek bir durumunuz yok ise asgari ödeme tutarınızı ödeyerek, mevcut borçlarınızı bir sonraki aya devredebilirsiniz. Kredi kartınızın asgari ödemesini yaparsanız, kartınıza herhangi bir gecikme ve blokaj gibi bir durum yaşanmaz ancak ödemediğiniz tutar yeniden faizlenerek bir sonraki ay ekstrenize faizli bir şekilde yansır.

Asgari ödeme tutarınızı da ödeyemezseniz kartınıza gecikme dönemi olur ve 3 ay üst üste asgari borcuda ödemeyip yani tamamen borcunuzu ödemezseniz kredi kartınız idari takip sistemine düşer.

Kredi kartını borcunuzu yapılandırın!

Kart borcunuzu ödemeyediniz ve belirli bir sürede ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, öncelikle kendinize dürüst olarak hesap kitap yaparak, banka ile görüşmeye gitmelisiniz. Bireysel Müşteri Temsilcisinden sıra alarak, mevcut durumunuzu bildirerek kredi kartınızı yapılandırmak istediğinizi belirtin. Belirli bir taksit ve faiz oranı ile sizlere yapılandırmanızı nasıl yapacağınızı müşteri temsilcisi anlatacaktır. Bu şekilde borçlarınızı belirli taksitlere bölerek ödemelerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak bu ödemelerinizi diğer ödemeleriniz ile birleştirerek belirlemelisiniz. Aksi taktirde yapılandırdığınız borcunuzu da ödeyemez bir hale gelirseniz ciddi boyutlarda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinize emin olduğunuz noktada, bu borcu farklı çözüm yolları ile nasıl ödeyebileceğinize karar vermeniz gerekir. Bankanız ile görüşerek kredi kartınız için borç yapılandırma talep edebilir, aylık taksitler dahilinde kartınızın borcunuzu ödeyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken yapılandırma esnasında aylık taksitlerinizin diğer aylık harcamalarınızdan sonra ödeyebileceğiniz bir rakam olmasıdır.

Kredi kartı borcunu kredi çekerek ödeme

Kredi kartı borcunuz bazı durumlarda yüksek meblağlara ulaşır bazen de bankanın yapılandırması yüksek faizler sebebiyle kredi çekmeye yönlendirebilir. Çünkü krediler bankaların kampanyaları sayesinde çok ciddi avantajlar haline gelmekle beraber bazı dönemlerde kredi kartı yapılandırma faiz oranlarından çok daha uygun olmaktadır. Bankanız ile görüşerek borcunuzu kapatacak kadar kredi çekerek kart borcunuzu kapatabilir. Bu sayede ayrıca kredi kartınızın borçlarınızı kapattığınız için kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz