Kredi Kartı Borcunu Aftan Yararlanarak Yapılandırma

Kredi kartı, kredi ve çek gibi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların milyonları bulması bunun yanında borcunu ödemiş ancak kara listeye düşmüş vatandaşların mağdur olması konusu üzerine giden meclis komisyonu, konu ile ilgili çalışmalar yaparak, bakanlığa iletmiş ve bakanlık yeşil ışık yakmıştı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba yasa ile sicil affı kabul edildi. Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından artık kanunen yasal bir şekilde yapılandırmaya gidecek vatandaşlar için sadece günler kaldı.

Sicil Affı ile geçmiş sorunlar sıfırlanacak

Çok kısa bir süre sonra Resmi Gazete’de yayınlanması ile resmen kabul edilecek. Sicil affı ile vatandaşlar, kredi kartı borcu, kredi ve çek borçları olanlar için yapılandırma ve borcun tamamen ödeyerek kara, gri listeden çıkabilecekler ve bu sayede yeni krediler çekip yatırım yapabilecekler.

Sicil Affından yararlanmak için ne zaman başvuru yapılmalı?

Sicil affı şuna için resmi gazetede yayınlanmış değil. Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından başvurabilecekler. Borcu takibe düşmüş kişiler, başvurularını yaptıktan sonra 6 ay içerisinde borçlarını tamamen ödediklerinde veya yapılandırdıklarında takipten silinmiş olacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz