Kredi Kartı ile Peşin Alıp Bankaya Böldürmek

Sitemize en çok gelen sorulardan biri kredi kartı ile tek çekim yapılan ödemeyi nasıl taksitlendirebiliriz? sorusuna cevap veriyoruz. Bugün bir çok firma sattığı ürünlere taksit yaparken bazı firmalar ödeme prensibi gereği taksitlendirme yapamıyor veya belirli bir taksite bölemiyor. Peki bu durumda ne yapmamız gerekir? Bankalardan nasıl yardım alabilir? İşte bu sorunun cevabı..

Devlet kurumlarına olan ödemelerde, mobilya ödemelerin veya diğer tak çekim ile yapılan ve taksitlendirilemeyen ödemelerde nasıl istediğimiz kadar bölüm yaptırabiliriz? Bunun cevabı çok basit. Öncelikle alışveriş yaptığımız esnada pos makinesinden tek çekim olarak ödememizi yapıyoruz. Arkasından banka müşteri hizmetlerini arayarak mevcut yaptığınız ödeme ile ilgili gerekli kontrollerin yapılarak istediğiniz miktarda taksitlere böldürerek yaptığınız ödemeyi taksit yaparak ödemenizi kolaylaştırabilirsiniz..

Alışverişiniz  yaptığınız yer taksit yapamadığını söyler ve tek çekim yaparsa ise alışverişi tamamladıktan sonra bankanın ilgili müşteri hizmetleri numarasını arayarak yapmış olduğunu alışverişi belirleterek taksit yapılmasını isteyin. Bu istediğini herhangi bir şekilde geri çevrilmeyerek sizlere belirli bir ücret karşılığında istediğiniz kadar taksit sayısına mevcut işlemin bölüneceğini söyleyecektir. Yapılan teklif size uyuyor ise teklifi kabul ederek yaptığınız alışverişi taksite böldürebilirsiniz.

Hangi alışverişlerde taksit tamamen geçmiyor?

Bildiğiniz gibi telefon alımlarında herhangi bir şekilde taksit uygulanmıyor. Devlet tarafından uygulanan telefona taksitlerine kimi banka tarafından göz ardı edilerek taksit yapılabiliyor. Örneğin, n11.com, gittigidiyor.com gibi sitelerden telefon alışverişi yapıp bankayı arayarak taksite böldüren bir çok insan bulunmaktadır. Ancak bazı bankalar ise prosedürü uygulayarak taksit yapmamaktadır. Bunun haricinde alacağınız her üründe sıkıntısız taksit yapılmaktadır.

Tek çekim yapıp banka aranarak taksit yaptırma işlemi ücretleri nelerdir?

Alışverişinizi tek çekim yapıp banka şubesini arayarak taksitlere böldürme işleminden banka taksit yapma bedeli almaktadır. Bu bedel tamamen yasal olup her bankanın kendine göre belirlediği bir rakam vardır. Bu rakamlar müşteriye göre değişmemekte ve sabittir. Yani çok harcama yapan bir müşteri ile az harcama yapan müşteriye iki ayrı farklı rakamlar çıkmamaktadır. Bu ücretler ise bankanın kendi belirlemiş olduğu oran ile değişiklik göstermektedir. Ayrıca yapacağınız taksit sayısına göre de rakamlar yükselebilir düşebilir de.

Örneğin 360 TL’lik bir alışverişi 6 ayrı taksite böldürmek için A bankası 45 TL gibi bir rakam isterken B bankası kampanya gibi durumlar ile 10 TL gibi bir rakama bölebilir. Güncel oran ve rakamları öğrenmek için mutlaka banka telefon şubesini aramalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz