Kredi Kartı Hesap Ekstre Kesim Tarihini Nasıl Değiştiririm?

Alışverişlerimizde genellikle nakit kullanım yerim artık rahatlıkla kart kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise borçlar dolayısı ile nakitin şart olduğu yerlerde nakit kullanma, şart olmayan yerlerde pos cihazı ile alışveriş yapmadır.

Kredi kartı kullanırken, dikkat edilmesi gereken en büyük detay hesap kesim tarihidir. Çünkü ekonomik olarak planlamanız ve ekonomik alt yapınız ne kadar miktarda bir ödemeyi kaldırıyorsa, hesap kesim tarihini planlayarak alışverişlerinizi bu tarihlere planlamalısınız. Özellikle maaş veya toplu para ödemesi alacaklar için kesim tarihleri oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü maaş öncesi şişkin bir fatura, maaşı bir anda buharlaştırabiliyor. Bunun aksine kesim tarihinin hemen sonrasında yapılan alışveriş ile ödeme bir ay ileriye ötelenebiliyor.

Maaşınıza senkron olarak kesim tarihini de değiştirmek oldukça da basit.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Kartınızın hesap kesim tarihini, banka şubenizden, telefon bankacılığı üzerinden, internet şubesinden veya mobil bankacılık üzerinden rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Sizin için tavsiye edeceğimiz seçenek, internet bankacılığı veya mobil bankacılıktır. Zaman kaybını önler hızlıca ulaşırsınız.

Hesap Kesim Tarihini Nasıl Değiştiririm?

Kredi kartınızda hesap kesim tarihi sizin istediğiniz planlama değil ise değiştirmek oldukça basittir. Ancak her banka için farklı prosedürler içermektedir.

Hesap kesim tarihini değiştirme işlemini, banka şubenizden, telefon bankacılığından, internet ve mobil bankacılıktan kolaylıkla yapabilirsiniz. Genellikle değişim işlemlerini ayın 4’ü ila 17’si ya da 23’ü ila 28’i arasında yapabilirsiniz.

Dikkat: Yılda toplamda 2 defa ekstre kesim tarih değişim işi yapabilirsiniz. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz