Kredi Kartı Soru ve Sorunları

Kart Güvenliği

Kredi Kartları

Kredi Kartı Limiti Arttırma – Limit Nasıl Artar?

Kredi kartı, paranızı sanal olarak kartınıza tutmanızı ve nakit paranızı harcamadan sanal olarak ödeme yapılan bir kart türüdür. Paranızın olmadığı durumlarda veya alacağınız büyük rakamlı bir ürüne yapılan taksitler ile maddi bütçenizi yormadan alışverişlerinizde kullanacağınız bir nimet durumu aldı. Peki artık alışverişlerinizin miktarı arttı ancak kredi kartı limitinizde oldukça düşük ve bankayla görüştüğünüzde de mevcut durumunuzdan dolayı limitin arttırılamayacağını söylüyorlar ne yapacaksınız? Kredi kartı limitini nasıl arttırabilirsiniz? İşte size çözüm önerileri..

Kredi kartı artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir aracısı. Çünkü gerek ülkeler arası gerek ülke içerisinde alışverişler kredi kartı ile yapılacak karşı tarafa daha hızlı para aktarımı yapılıyor ve bu sayede alım hızlanıyor. Peki limitiniz düşük ve yükseltmek istiyorsunuz ancak durumunuz asgari ücretli bir çalışan, öğrenci veya çalışan seviyesinde olduğu için bankalar kredi kartı limitin arttırmıyor ne olacak?

Bankalardan kredi kartı limitini arttırmak için size tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyelere uyulduğunda kartınızın limiti uçuk rakamlara kadar ulaşacak..

Peki şimdi gelelim limit arttırmaya..

Limitinizi arttırmak için bankaya gerekli başvuru yaptınız ve size 2 gün içerisinde mesaj yoluyla veya merkez santral tarafından red yediniz? Peki ne olacak.. Eğer kredi kartı limitiniz az ve bilgi birikimiz yok ise öncelikle aşağıdaki maddeler dikkatli bir şekilde okuyup, gerekli tedbirinizi almalısınız.

Borçlarınızı kapatmaya başlayın..
Kredi kartınızda ödenmemiş veya 90 güne kadar geçmiş borçlarınız var ise öncelikle bu borçlarınızı kapatmanız gerekir. Öncelikle borcunuzun olduğu kartları ödeyerek bakiyeleri kapatmanız gerekir. Örneğin, A bankasının kredi kartının ödeme limitini yükseltmek istiyorsunuz ancak kullandığınız diğer B bankasının kredi kartında ise ciddi anlamda ödemediğiniz borcunuz var ise bu borç A marka kredi kartının limitinin yükselmesini de engellemektedir. Bunun için öncelikli olarak takibe düşmüş veya uzun zamandır ödeyemediğiniz borçlarınızı kapatın. Bu şekilde kredi güven puanlama sisteminden artı puan alarak limit artışında pozitif bir etki yaratabilirsiniz.

Diğer kartlarınızı kapatın.
Yeni yasalar ile birlikle kredi kartınızın limiti tek bir banka olarak değerlendirilmemektedir. Toplam olarak kredi limitinizi tüm bankalara bölerek çıkan ortalamaya göre limit arttırabilirsiniz. Bu yüzden kullanmadığınız kredi kartını kapatarak sürekli kullandığınız kredi kartının limitini arttırabilirsiniz.

Mümkünse nakit paranızı kredi kartına yatırarak..
Kartınızdaki borçlardan dolayı geçmiş zamanda ciddi sıkıntılar yaşandıysa bunu temizlemek ve bankaya karşı iyi bir sicil oluşturmak için sık ödemeler yaparak ve kredi kartınıza büyük miktar paralar yatırarak banka ile aranızdaki husumeti tatlıya bağlayabilirsiniz. Yüksek miktardaki paralar yatırarak kredi notu ortalamanız yükselir ve gri listeden üst sıralara çıkabilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Hüseyin 20 Haziran 2017 Cevapla
0 0

Teşekkürler.. Kullanmadigim diger kredi kartimi kapattirdim. Sık kullandığım kredi kartından anında limit açtılar. Bunu siz.den öğrenmem çok iyi oldu. Teşekkürler Google aramalara sizi bana ulaştırdığı için.