Kredi Kartımı Borcumu Ödeyemedim – 2019

Bazen işler her zaman yolunda gitmez. Ekonomik planlarınızı yaparken bile çıkabilecek kötü durumlar, acil ödemeler sizleri ekonomik olarak sıkıntıya sokabilir. Bu gibi durumlar her insanın başına gelebileceği gibi böyle bir durumda hızlıca harekete geçerek ödemelerinizi belirli bir şekilde planlamaya koyarak tamamlamanız gerekir. Çünkü ödenmeyen veya banka ile iletişime geçilmeyen borçlar ileri zamanlarda ciddi zararlara sebep açar.

Bankalar ile ilgili bilinen kara liste veya kırmızı çizgi işlemi ödenmeyen borçlar sebebiyle bankanın uyguladığı bir prosedürdür. Çünkü banka da kendine olan borçları ödemeyen müşterilerini bir listeye koyar ve bu listenin takibini tutar.

Sitemize gelen bir mail’de takipçimiz şöyle yazmış;

Bugüne kadar ödemeleri hep gelen ve giden olarak eşit tutmuştum. Ancak aracımla yaptığım kaza sonrası oluşan masraf bana bindiği için maalesef ödemelerim konusunda sıkıntılar çekmeye başladım. Kredi kartı borcumda maalesef ödeyemedim. Bir taraftan nakit akışım bozuldu diğer taraftan aylık gelen düzenli borçlarıma karşılık veremedim. Haliyle oluşan borçlarımı ödeyemedim. Bu durumda faiz oldukça sarsmaya başladı. Bu durumdan nasıl çıkacağımı bilemedim ve size sormak istedim.

Ahmet B.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi düzenli olarak işleyen ekonominiz bir anda gelişen süprizler ile bozulabilir. Bu sebeple yapmanız gereken karamsar düşünmek değil tamamen kanunlarla belirlenmiş çevrede başvurularınızı yaparak bankalar ile iletişimde olmanız gerekmektedir.

Tasarruf Yaparak Borçlarınızı Azaltın

Borçlarınızı önce bir kağıda net bir şekilde düşün. Gelen paranızı bir de köşeye yazarak tasarruf kapsamında bazı zevklerinizden vazgeçin. Sonrasında ise açığınız hala devam ediyor ve ödemeniz gereken acil nakit borcunuz var ise maalesef ki yine kredi imkanlarına yönelmeniz gerekecektir. Bunun yanında gerekirse kredi kartlarınızın en azından asgari ücretini ödeyerek bankaya göz kırpmanız daha sonrasında bankanın bireysel müşteri temsilcisinden de yardım almanız gerekmektedir. Bu sayede iyi niyetiniz borçlarınızın bir kısmının ödenmesinde süre sağlanabilir ve bu şekilde ödemelerinizi çevirebilme şansını yakalayabilirsiniz.

Moral ve Motivasyon

Borçlarınızın kapatmak için mutlaka dirayetli olmanız ve karamsar düşünmeyerek kendiniz pozitif olarak moral ile desteklemelisiniz. Çünkü ülkemizde son yıllarda artan aşırı borçlanması sonra psikolojik sıkıntılar ciddi anlamda toplumu etkilemektedir. Ödenmeyecek bir borç olmamakla beraber kişinin tamamen kendiyle barışık olarak çözüm getirmesi gerekmektedir. Bu çözüm tamamen mevcut durumundan biraz feragat edip biraz daha fazla çalışarak yeni girişimler yaparak tamamen borçlardan arınılabilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz