Kredi Kartından Nakit Çekmek

Paraya sıkıştığımızda bize en yakın çözümlerden biri olan kredi kartından nakit çekimi, özellikle nakit paraya sıkıştığımızda başvuracağımız ilk yer oluyor. Peki kart hesabından nakit hesap çekimi faizi ve borç olarak dönüşü nedir?

Kredi kartları hayatımın her köşesinde aktif rol oynamaya devam ederken, kullanıcılarımızdan gelen sorular da kartların ne şekilde kullanılmak istediğini ve kartların aslında iyiliklerini bize açık ve net bir şekilde gösteriyor. Bugün insan nüfusundan çok daha fazla fiziksel olarak kredi kartı cüzdanlarda ceplerde yerini almış durumda.

İnsanlar cebindeki nakit parayı kullanmak yerine kartlardan taksit yaptırarak ödeme yoluna başvuruyorlar. Düzenli maaş alan veya belirli bir bütçeye sahip insanlar elinde bulunan nakit parayı nakit alışverişlerde kullanmak isteği için özellikle komisyonsuz, faizsiz taksitli alışverişlerinde mutlaka kartlarını kullanarak nakit paralarını aktif bir şekilde ellerinde bulunduruyorlar.

Nakit ihtiyacımda Kredi Kartına Başvurabilir Miyim?

Bazı dönemler insanların nakit paraları biter ve nakit ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözüm ararlar. Ufak miktarlar için kredi çekimi mantıksız iken cebimizde bulunan kredi kartı bu ihtiyacımıza çok yerinde bir çözüm buluyor. Kredi kartlarından yıllık olarak belirlenen oranlarda faizler ile nakit para çekimi yapılabilmektedir. Ortalama olarak her banka aynı faiz oranını kullansa da bazı bankalar bu faizleri kampanya ve şartlar ile değiştirebiliyor.

Kredi kartından nakit avans çekimi %3,75 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanında çekim faiz oranına ek + 8 TL olarak değişen fiyatlar vardır.

Axess Kredi Kartı 2017 yılı Nakit Çekim Faiz Oranı, %3,75 + 8 TL olarak belirlenmiştir.
Kısa bir nakit çekim faizi hesaplaması yaparsak..

Kredi kartınızdan 500 Tl çektiniz ve 15 gün sonra ödeyeceksiniz, size masrafı 533 TL, 61 TL olacaktır. Bu 33.61 TL’lik masrafı ise günlük faiz ve 8 TL lik işlemdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz