Kredi Kartları İnternetten Alışverişe Kapatılıyor

BDDK‘nın yaptığı yeni açıklama ile kredi kartları internet üzerinden alışverişlere tamamen kapatılacak. Pasif bir tedbir alınan bu karar ile beraber yine alışverişler imza karşılığında açılabilecek.

Artan güvenlik tehditleri, çalınan kredi kartları veya kayıt edilen kredi kartı bilgilerinin, kart sahibinin bilgisi dışında kullanılmasının önüne geçilmesi amacı ile kredi kartlarının hepsi internet üzerinden alışverişlere kapatılacak. Geçtiğimiz günlerde alınan bu karar ile pasif bir güvenlik tedbiri alınmış bulunuyor.

İnternet siteleri üzerinden alışveriş yapmaya devam etmek isteyenler ise mevcut bankalarına talimat vererek kartlarını açtırabilecekler.

Kredi Kartı bilgileri nasıl kullanılıyor?
Öncelikle alışveriş yaptığınız yerlere güvenmeniz çok önemli. Çünkü kart bilgilerini kayıt ederek, ileri ki dönemlerde bu kart bilgilerini kullanarak sizden habersiz kullanımlar yapılabiliyor. Ek olarak 1 defa aşırı güvenlikli olan internet siteleri de oluşan açıklar sebebiyle kart bilgileri çalınabiliyor. Kötü niyetle ele geçen kredi kartlarından alışverişler yapılarak kart sahipler mağdur bırakılıyor. Bunun önüne geçmek isteyen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, tüm kartları tamamen internet alışverişine kapatarak hiç kart kullanmayan veya çok az kredi kartını internet üzerinden kullananlara büyük bir hizmet sağlıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz