MTV Kredi Kartı ile Ödeniyor mu?

Yılbaşını güzelce geçirdik. Aylar geldi geçti ve Ocak ayına vardı.. Sonuç olarak yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu da görünmüş oldu.. MTV borçları ile ilgili bir çok ödeme sistemi bulunurken bunlar en dikkat çekeni ise kredi kartıdır. Kredi kartı ile MTV borcu nasıl ödenir? İşte cevabı..

Gelirler İdaresi Başkanlığı, internet sitelerinde ödeme yöntemlerinin üzerinde sık durarak, vatandaşların borçlarını ödemesinde kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. MTV borçlarını da gerek internet sitesi üzerinden gerek mobil site üzerinden veya bankaların internet bankacılığından da yapılabilmektedir. Peki kredi kartı ile taksitli bir şekilde MTV borcunu nasıl öderiz?

Bankalar, Ocak ayının gelmesiyle beraber MTV ödemelerine bir bir kampanyalar uygulamaya başladı. Bunlardan en ilgi çekeni ise Akbank oldu. Akbank NEO kart üzerinden yapılan tek çekim ödemelere 20 TL Chip para vereceğini duyurdu. Ancak nakit sıkıntımız var ve kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsak da diğer kampanyalara da bakmamız gerekir.

Öncelikle kredi kart ile MTV ödemek için https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV  adresinden Gelirler İdaresi Başkanlığı MTV ödeme sitesine giriyoruz. Motorlu Taşıt Sorgulama ve Ödeme seçeneğine basarak, aracımızın bilgilerini girerek mevcut borcunu görüyoruz. Sol kısımda kutucuklara tıklayarak ödemek istediğimiz borcu seçip ödeme işlemlerine devam ederek, çıkan kredi kartı ekranına mevcut kredi kartımızı giriyoruz. (Herhangi bir aksilik veya sıkıntı olmaması açısından mutlaka sanal kart kullanın!) onayladığımızda telefonumuza gelen onay kodunu girerek ödemeyi tamamlıyoruz.

MTV ödeme ekranı

Kredi Kartlarının MTV Kampanyaları?

Her kredi kartının MTV ödemelerine özel kampanyaları bulunmaktadır. İçlerinde bir tek AKBANK, nakit ödemelerde 20 TL kadar chip para vermekle beraber, diğer bankaların neredeyse tümü MTV ödemelerine 3 taksit yapıyor. Ödemelerinizi sadece gelirler idaresi başkanlığı sitesinden yapacağınız ödemelerde bu taksitlendirmeyi yapmaktalar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz