Öğrenci Kredi Kartını Her Banka Veriyor Mu?

Öğrenciler için özel olarak kredi kartı veren banka sayısı bir hayli artış gösterdi. Artık öğrencilerinde kredi kartı kullanması oldukça doğal bu yazımızda Öğrenci Kredi Kartını Her Banka Veriyor Mu? Bu sorulara yanıtlar bulacağız. Ayrıca bankaların öğrencilere özel olarak çıkarmış oldukları ve öğrenciler için avantajlarla dolu olan kredi kartlarını da araştırdık. Aşağıda vermiş olduğumuz bilgilerin tamamı 2019 yılı için geçerlidir.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Öğrencilerin en fazla talep ettiği İş Bankası öğrenci kredi kartı İş’te Üniversiteli kredi kartı olarak isimlendirilmektedir. Öğrencilerden ilk sene yıllık kart aidatı alınmamaktadır. Borç gecikme faizi de %2,6 olarak almaktadır. İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kredi kartına tanımlamış olduğu limiti ise 400 TL ayrıca daha sonra başvuru yaparak kredi kartı limitini yükseltme biliyorsunuz i̇ş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı tamamen öğrencilere özel olup öğrencilerin kullanması için tasarlanmıştır kredi kartına başvuru yapmak için internet sitesinden ya da şubeden başvuru yapabilirsiniz

Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat bankası genç kart ile öğrencilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. 5 yıl boyunca kredi kartı aidatı ya da yıllık aidat ödemezsiniz. Öğrenim hayatınız bitse bile Ziraat Bankası – Genç Kart kullanıyorsanız 5 sene boyunca herhangi bir aidat ödeme gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

 Ziraat Bankası – Genç Kart sahiplerine Lisans öğrencisine 500 TL, yüksek lisans 800 TL, doktora 950 TL limit vermektedir. KYK bursu alanlar için daha hızlı kredi kartı verildiğini söyleyelim. Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi kartı almak istediğinizi söyleyin. KYK aldığınızı da belirtirseniz sizden sadece öğrenci belgesi istenecek. Bunun ardından hemen Ziraat Bankası – Genç Kart sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi – Kredi Play

Kredi Play tamamen öğrencilere özel bir karttır. Bu kartı alarak Word kart özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.  Yıllık 38 TL aidatı bulunmaktadır. Borç gecikme faizi ise % 2,52 olarak belirlenmiştir. Eğer bankaya ait bir banka kartınız varsa online olarak da başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz