Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir Mi?

Öğrenciler 18 yaşını dolduklarında birçok bankadan kredi kartı alabilme hakkına sahip oldukları gibi, eğitim ve öğretim amacıyla sunulan düşük faizli ve uzun vadeli eğitim kredilerinden de faydalanıyor. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar geniş kapsamlı, olup günümüzde hem çalışıp hem de okuyan öğrencilere imkânlar sunuyor. 

Öğrenci Kredi kartı Limit Ne Kadar?

Başlangıç aşamasında birçok banka öğrencilerimize 500 TL ile 1.000 TL arasında bir limit belirlenmektedir. Öğrenci 1 yıl boyunca kat ekstresini düzenli olarak öderse banka tarafından limiti yükselir.  

Kredi Kartı İçin Gerekli Evraklar

Günümüzde kart borçlarından yaşanan sıkıntılar nedeniyle artık birçok banka kişisel başvurularda gelir bölgesi ve maaş bordrosu talep etmektedir. Eğer öğrencinin kredi notu düzgünse, sicil bozuk değilse gelir belgesi olmadan da, bu kartlara sahip olabilir. Öğrenciler, üniversite eğitim desteği gibi özel kartlardan alabilmek için gerekli olan birtakım belgeler vardır.

Eğitim durumunu gösteren belge ve nüfus cüzdanı fotokopisi mutlaka teslim edilmesi gereken evraklardandır. Bankaya başvuru yapan öğrencilere başka bankadan kredi kartı olup olmadığını, taksitlerini ödeyip ödemediğini kart notuna bakarak değerlendirir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 

Ziraat Bankası Öğrenciler için sunduğu genç kart ile 5 yıl kart ücreti ödemezsiniz. Ayrıca burslar ve kredi ödemeleri Ziraat Bankası tarafından yapıldığını bilmek gerekir.  İş Bankası iki yıllık kart aidatı bu karta alınmaz. Kart limiti ise ilk 400 TL olup ve daha sonra yükseltmek için talep oluşturabilirsiniz. 

Akbank Öğrenciler için sunduğu bu kart sayesinde kartta yer alan tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kartınız ile nakit çekim ve borç atlatma yanında kredi kartına taksit özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız harcamaları daha sonra taksitlendirme özelliği de vardır. Bu kartın yıllık kullanım ücreti 20 TL olup kolaylık sağlanmıştır. 

Vakıfbank Kamu bankası olan Vakıfbank da öğrenciler için kredi kartı vermektedir. Kredi kartına başvuruyu Vakıfbank çevrimiçi sitesinden de yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle öğrenciler için birçok imkânı bulmak mümkün olup ve ödeme seçenekleri ile kolaylık sağlayan Vakıfbank her seçeneklerini sizlere sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz