Öğrenim Kredisi Borcu Kredi Kartı ile Ödenir Mi?

Üniversite boyunca öğrencinin en büyük ilaçlarından biri olan öğrenim kredileri, belirli süre sonra yeniden ödenmesi gerekiyor. Özellikle öğrencinin işe başlamasından hemen sonra vergi dairesi tarafından girişi yapılarak ödeme sistemi anında kuruluyor. Peki öğrenim kredilerini nasıl öderiz?

Öğrencilerin geri ödemeli olarak aldığı öğrenim kredileri, öğrencilerin bir dönemini oldukça güzel geçirmesine sebep olurken, geri ödemesi ise büyük bir çile haline gelmiştir. Öğrenim kredileri, prosedür gereği bir dönem banka gişesinden aylık olarak ödenme zorunluğu getirilmişti. Ancak gelişen teknolojiler ve kamu kurumlarının da elektronik ödemelere alt yapısını hazırladıktan sonra artık ödemeler daha da kolaylaştı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden düzenlenen Öğrenim Kredileri, artık internet üzerinden kolayca sorgulanıp, ödemesi yapılabiliyor. Bu sayede artık her ayın belirli bir günü bankaya giderek zaman kaybı ve strese gerek kalmıyor.

Gelirler İdaresi Başkanlığı sitesi olan https://intvrg.gib.gov.tr adresi üzerinden anlık olarak sorgulanıp, borçlar kredi kartı üzerinden veya bankamatik kartı üzerinden anlık olarak ödeniyor.

Siteye girdikten sonra özellikle bir şifre vs. almanıza gerek yotur. T.C. Kimlik numarasınız ve kişisel bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. İstenen bilgiler şu şekildedir.

T.C. Kimlik Numaranız
Doğum Tarihiniz
Annenizin Kızlık Soy Adının 1. ve 2. harfi
T.C. Kimlik No: (eşinizin, annenizin, babanızın, kardeşinizin)

Bu bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yaparak borçlarını sorgulayabilirsiniz.

Peki Gelirler İdaresi Başkanlığından Ödeme Yaparken Neye Dikkat Etmeliyiz?

1-Gelirler İdaresi başkanlığı sitesi olan https://intvrg.gib.gov.tr adresine dikkat etmelisiniz.
2-Ödemeler belirli saatler arasında yapılamıyor.  Bu saatler 22:00 – 02:00 arasında maalesef ödemeler yapılamıyor. Bunu da dikkate alın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz