Kredi Kartı Soru ve Sorunları

Kart Güvenliği

Kredi Kartları

Sicil Affı Uygulamayan Bankalara Yaptırım!

Gümrük ve Ticaret Bakanı, Bülent Tüfenkçi yaptığı son açıklama da geçtiğimiz günlerde sicil affı konusunda yasalar çıkmasına rağmen herhangi bir iyileştirme sağlamayan bankaları uyardı.

2017 yılı itibariyle getirilen sicil affı konusuna değinen Bakan Tüfenkçi, bankalar ile iletişim kurularak gerekli şartlar kabul edilerek sicil affı konusu yasal bir metne getirilerek, yayınlandı. Ödemeleri yapmayan, yapamayan geciktiren müşteriler için bir af getirdik.

“Örneğin çekini ödememiş bir müşteri, çekini ödediyse af kapsamına girer ve yeni bir kedi çekebilir. 10 günlük çekini aksatmış bir müşteri de ödemesini yaptıysa yine af kapsamına girer ve sunduğu haklardan yararlanabilir.
Ancak şartları yerine getirmiş ve bankalar tarafından geri çevrilmiş bir müşteri ise kabul edilemez bir durumdur. “şeklinde açıklamalar yaptı.

Af kapsamında gerekli şartları yerine getirip, bankalar tarafından geri çevrilen vatandaşlara da seslenen Bakan, bu tip durumlarda mutlaka Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilgili birimlerine başvurarak, gerekli takibin yapılmasını istedi. Kapsama uygun davranmayan bankalara da yaptırım kararı verileceğini açıkladı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Ramazan 21 Haziran 2017 Cevapla
0 0

Borçlarımı yapılan

 Ramazan 21 Haziran 2017 Cevapla
0 0

Benimde mevcut borçlarım vardı. Yapılandırma için başvurdum. Peşin ödedim. Ek faizlerden kurtuldum. Allah razı olsun devletten.