Sicil Affı Uygulamayan Bankalara Yaptırım!

Gümrük ve Ticaret Bakanı, Bülent Tüfenkçi yaptığı son açıklama da geçtiğimiz günlerde sicil affı konusunda yasalar çıkmasına rağmen herhangi bir iyileştirme sağlamayan bankaları uyardı.

2017 yılı itibariyle getirilen sicil affı konusuna değinen Bakan Tüfenkçi, bankalar ile iletişim kurularak gerekli şartlar kabul edilerek sicil affı konusu yasal bir metne getirilerek, yayınlandı. Ödemeleri yapmayan, yapamayan geciktiren müşteriler için bir af getirdik.

“Örneğin çekini ödememiş bir müşteri, çekini ödediyse af kapsamına girer ve yeni bir kedi çekebilir. 10 günlük çekini aksatmış bir müşteri de ödemesini yaptıysa yine af kapsamına girer ve sunduğu haklardan yararlanabilir.
Ancak şartları yerine getirmiş ve bankalar tarafından geri çevrilmiş bir müşteri ise kabul edilemez bir durumdur. “şeklinde açıklamalar yaptı.

Af kapsamında gerekli şartları yerine getirip, bankalar tarafından geri çevrilen vatandaşlara da seslenen Bakan, bu tip durumlarda mutlaka Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilgili birimlerine başvurarak, gerekli takibin yapılmasını istedi. Kapsama uygun davranmayan bankalara da yaptırım kararı verileceğini açıkladı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz