Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuruları

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurulari

Kredi başvuru ihtiyaçlarının gittikçe arttığı bu dönemde ülkemiz de dünyada bir çok ülkenin yaşadığı şekilde virüs nedeniyle özellikle ekonomik anlamda hasar almıştır. Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve bu salgın sürecini en az hasarla geçirebilmeleri için kamu bankaları öncülüğünde oluşturulan kredi kampanyaları oldukça rağbet görmekte ve yoğun başvuru almaktadır. Sizlere bu yazımızda temel ihtiyaç destek kredisi hakkında ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Virüs sebebiyle gerek sosyal gerekse ekonomik alanda bir çok hasar meydana gelmiştir. Ülkeler gerek ekonomik gerekse sosyal hayatta bir çok kısıtlamaya ve yeni düzenlememelere gitmiştir. Çin’de başlayarak dünyayı kaplayan bu virüs sebebiyle milyonlarca insan enfekte olmuş ve binlerce insan da hayatını kaybetmiştir.

Kredi Başvuru Limiti ve Şartları Nelerdir?

3 Kamu bankası liderliğinde başlatılan kampanayada öncelik hane halkının temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve hayatı idamelerini süredürebilmelerinden geçmektedir. Bu kapsamda bu kredideki temel amaç kira, gıda başta olmak üzere temel insani ihtiyaçların karşılanması ve bu ihtiyaçların finanse edilmesine olanak sağlamaktır.

Ziraat Bankası, Vakıfban ve Halkbank tarafından sağlanan kredide faiz oranı 0,49 oranındadır. Kredinin ilk 6 ayı ödemesiz ve 36 aya kadar vade imkanıyla eşit oranda taksitlendirilerek borç ödeme seçenekleri sunulmuştur. Kampanya dahilinde bankalar tarafından verilecek kredi limiti 10.000 TL ile sınırlandırılmaktadır.

Bankaların internet ve mobil şubeleri kullanılarak başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca internet ve mobil bankacılığı kullanmayan şahıslar da şubelerden başvuru hakkında detaylı bilgileri edinebilecektir. Edinilen detaylı bilgiler sonrası eğer başvuru şartlarını karşılıyorsanız kredi başvuru işleminde bulunabilirsiniz.

Diğer Başvurular :   PTT Kredi Başvurusu |  Yeni Kredi Kartı Başvurusu   | PTT Kart Başvurusu

Kredi başvurusu konusunda temel şart hane halkı gelirinin 5.000 TL ve altında olması gerekmektedir. 5000TL altında gelire sahip aileler bu başvurudan faydalanabileceklerdir. Aynı haneden sadece bir kişi kredi başvurusunda bulunabilecektir. Temel ihtiyaçların karşılanması ve her haneye ulaşılabilmesi amacıyla yapılan bu kampanyada başvurular ailelerden birer kişiyle sınırlandırılmış ve bu şekilde her haneye ulaşılması amaçlanmıştır.

Kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husustan bahsedecek olursak eğer kredi başvurusu her ne kadar üç banka tarafından alınmakta olsa da başvurular sadece bir banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Bu yüzden başvuruda bulunmadan önce bu detayı da bilerek yalnız bir kamu bankasına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapan vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında kredi başvuru sonuçlarının ne zaman ve ne şekilde açıklanacağı hususudur. Bankalar başvurularınızı aldıktan sonra kredi için gerekli şartları karşılayıp karşılamadığınız inceleyecektir. Gerekli şartları karşılayan vatandaşlara kredi başvuru sonuçları sms ile bildirilecektir.

Başvurularınızı lütfen 3 kamu bankasının resmi internet siteleri, mobil uygulamaları ve şubeleri dışında bir yere yapmayınız. Başvuruyu şahsen ve bireysel olarak yapınız herhangi bir aracı ve komisyoncu kullanmayınız. Unutmayın ki sitemiz sadece bilgilendirme amacıyla hizmet vermektedir. Herhangi bir aracılık ve komisyonculuk yapılmamaktadır. Sadece bilgilendirme amacıyla hizmet vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz