Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır

Ticari kredi kartları bankalar tarafından belirli şartlar çerçevesi içerisinde verilen kart türleri arasında yer alır. Bireysel müşteriler kredi kartı başvurusu yapabilirler. Ancak ticari kredi kartı alabilmeniz için kurumsal bir kimliğinizin olması gerekir. Yani vergiye tabi bir işletmenizin olması sonucunda ticari kredi kartı alabilirsiniz.

Bunun için işletmenizin vergi açılışının olması sonrası ilgili bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ticari hayat içerisinde sıklıkla kullanılan ticari kredi kartları kullanıcısına birçok avantaj sağlıyor. Taksit, nakit avans gibi özellikleri sayesinde ödemelerinizi düzene sokabilirsiniz. Ticari kredi kartı başvuru yapacağınız zaman banka sizin kredi notunuza bakarak işlemlerinizi başlatır.

 

Ticari Kredi Kartının Avantajları

Ticari hayat içerisinde yer alan kartlar bankalar tarafından verilir. Kartların en önemli avantajı ürün veya hizmetleri taksitle alabilmenizdir. Ayrıca sigorta ve vergilerinizi de yatırabilme imkanınız bulunuyor. Peşin yapılan alışverişleriniz de taksitlendirebilirsiniz. Ticari kredi kart limitleri de yüksektir.

Bu sayede ürün alımlarını daha kolay yaparak çek ve senet gibi detaylar ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Tüm bankalardan ticari kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Eğer kredi notunuz düşük ve bankalar ile ödeme sorunu yaşıyorsanız kredi kartı başvurunuz kabul edilmeyebilir. Bunun için kredi notunuzu yüksek tutmaya özen gösterin.

Ticari Kredi Kart Başvurusu

Ticari kredi kartı başvurusu yapacağınız zaman banka sizde bazı belgeler ister. Bu belgeler arasında vergi levhası, şirket iseniz ticaret sicil gazeteniz, imza sirküleri gibi belgeleri tamamlamanız gerekiyor. Bu belgeler tamamlandıktan sonra banka işlemlerinizi başlatarak kredi kartınızı size ulaştırır.

Kredi kartı ekstre tarihini de kendiniz belirleyebilirsiniz. Ticari kredi kartları şirket sahibi iseniz kartın üzerinde şirketinizin adı yazar. Eğer şahıs firması iseniz kendi isminiz kartın üzerinde yer alır. Ticari hayat içerisinde harcamalarınızı kontrol etmek isterseniz ticari kartlar ideal bir seçim olacaktır.

Bu kartlar ile yaptığınız harcamaları gider olarak da gösterebilirsiniz. Bu da işletmenize katkı sağlayacak ve ödeme dengenizi planlayacaktır. Ticari kredi kartı limitini arttırmak istediğinizde ise internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilir isterseniz de şubenizden destek alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz