Tüm Borçları Tek Bankada Toplamak – Borç Transferi

Borçlarınız birikti mi? Borcunuz çok olmasıyla beraber fırsatları değerlendirip farklı bankalardan aldığınız borçları artık takip edemiyor musunuz? Borç Transferi ile artık borçlarınızı tek bir bankaya taşıyabilirsiniz. Hemde uygun faizlerle..

Bazen borçlanmanız gerekir.. İhtiyaçlarınız, anlık gelişen sorunların çözümünde nakit ihtiyacının olması durumunda bankalarda kredi çekilir. Bazende bankaların yaptığı kampanyalardan yararlanmak için farklı bankalar kullanılarak borç alınır. Ancak bu borçların ödenmesinden çok takibi, belirli bir süre sonra sorun yaratabilir. İşte bu gibi durumlarda borçlarınızı tek bankaya taşınması hizmet oldukça büyük rahatlık sağlamaktadır.

Farklı bankalarda oluşan borçları, normal şartlarda öderken her borç için ayrı ayrı borçlanma veya ayrı ayrı kredi çekimi yapılması gerekmektedir. Ancak yeni çıkan yasalar ve iyileştirilen kurallar ile borçlanmalar artık tek bir bankanın vereceği kredi ile teke indirilebilir.

Yapmanız gereken, banka şartlarını sağlayarak borçlarınızı tek tek hangi borcun nerede olduğunu tespit edip bu yaptığınız tespitler sonucunda bankanın talebiniz. Bundan sonrası banka, size istediğiniz rakamdaki parayı tespit ettiğiniz EFT adreslerinize göndererek borçlarını kapatıyor ve sizi vereceği kredi ile borçlandırıyor.

Borç Transferi Şartları Nelerdir?

Bankalar, sessiz sedasız yürüttüğü borç transferinde her ne kadar çok bir kural aramasa da ana kemik maddeler vardır .Öncelikle borçlarınızın takibe girmemesi gerekmektedir. Bununla beraber kredi kartlarınızda borcu ödememezlik sürenizin az olması gerekmektedir. Yani müşteri Findeks denilen kredi puanlama programında belirli bir puanın altında olmaması gerekmektedir. ( bu puan her bankanın kendi politikasına göre değişmektedir.) Çünkü belirli bir puan altındaki müşteri borçlarına sadık olmadığı karşılığını vererek banka borç transfer hakkını finans sicili daha uygun bir müşteriye kullanmak ister. Eğer puanınızda herhangi bir sorun yoksa kolaylıkla borç transferi hakkınızı kullanabilirsiniz.

Borç Transferi Avantajı Nedir?

Borç transferi, ilk başta bankaların ufak bir kandırmacası gibi görünse de ödemelerinizi dengelemenizi ve ilerleyen aylarda daha rahat birikim veya yatırım yapmanızı sağlar. Örneğin, 2 farklı kredinizin biri 1000 diğer 350 ile yükseliyorsa ve her ay dengesiz bir çok yüklenmesi oluyorsa bu kredi sayesinde borcunuz tek olarak yansıyacak ve dengelenmiş olacak.

Hangi bankalar borç transferi işleminde kolaylık gösteriyor?

Sitemize en çok gelen sorulardan biri de borç transferinde hangi bankalar daha kolay kredi veriyor sorusudur. Bu borçların transfer işlemi tamamen devlet ile bankalar arasında yapılan bir anlaşma ile kabul edilmektedir. Yani bir bankanın zorluk diğer bankanın kolaylık göstermesi gibi bir durumu yoktur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz