Yeni Kart Başvurusu

Yeni Kredi Kartı almak isteyen müşterileri için önceki yıllarda Bonus Kredi Kartı veren PTT geçtiğimiz yıllarda bu hizmetine son verdi. Bonus anlaşmalı olarak verilen yeni kredi kartları yerine kendi ürünü olan PTT Kart’ı müşterilerine vermeye başladı.

PTT Kartı tanıyalım; Posta çeki hesap sahibi kullanıcıların hesaplarında bulunan bakiyeyi PTT Şubelerinde, alışveriş işlemlerinde, fatura tahsilatlarında  ve diğer banka atmlerinde para çekimi işlemlerinde kullanılabilmesini sağlayan karttır. Posta çeki hesap sahiplerinin kullanımı için hazırlanan PTT Kart, ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. PTT Kart ile alışveriş ve internet alışverişi gibi pek çok işlemde kullanabilirsiniz.PTT Kart teknoloji çağına ayak uydurmak için yenilenmeyi kendine amaç edinmiş PTT Kurumunun kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir ödeme aracıdır. PTT Kart posta çeki hesabı olan kullanıcılarına pek çok kolaylık sağlayan bir araçtır.
PTT KREDİ BAŞVURUSU KEFİLSİZ BAŞVURU

KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kart Başvurusu yapmak için iki yol karşımıza çıkmaktadır. İlk yol eğer Posta Çeki hesabınız var ise geçerli olan yoldur. Kurumun internet sayfasında yer alan çağrı merkezini arayarak PTT Kart Başvurusu yapma isteğinizi belirtmek olacaktır. Eğer posta çek hesabınız bulunmuyor ise PTT Merkez Şubesine giderek başvuru yapmanız gereklidir. Sizlere daha anlaşılır olması için takip etmeniz gereken adımları birlikte inceleyelim.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ARACILIĞI İLE PTT KART BAŞVURUSU YAPMA

PTT Çağrı Merkezini arayarak Alo PTT Kanalına bağlanabilir bu talebinizi belirtebilirsiniz. Çağrı Merkezini aradığınızda karşınıza çıkan müşteri temsilcisine PTT Kart başvuru yapma talebinizi belirtiniz. Müşteri temsilcisinin yönlendirmeleri ile güvenlik sorularını cevaplandırmanız gerekmektedir. Daha sonra adımları tamamlayarak müşteri hizmetleri aracılığı ile PTT Kart Başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

PTT MERKEZ ŞUBESİNE GİDEREK PTT KART BAŞVURUSU YAPMA
PTT Kart başvuru yollarından bir diğeri PTT Merkez Şubesine giderek başvuru yapmaktır. Şubede görevli memura nüfus cüzdanınız ile PTT Kart Başvurusu yapmak için geldiğinizi belirtiniz. Memur size başvurunuz için bir form verecektir. Verilen formda istenilen bilgileri doldurup hesap açılış ücretini vererek sözleşme metnini imzalamanız gerekmektedir. Bunun sonucunda size makbuz verilecek ve kartınız gelene kadar saklamanız istenecektir. Böylece başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır.

PTT KART BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR NELERDİR?

İlk şart başvuru talebinde bulunacak kişinin 18 yaşını doldurarak reşit olmasıdır. Kişi eğer daha küçükse ve zamanında mahkeme kararı ile reşit kılınmış ya da evlilik yolu ile ergin kılınmışsa da resmi olarak reşit sayılır. Bir diğer aranan şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Buna, yabancı uyruklu gerçek ile tüzel kişi sınıfında bulunmak da dahildir.

PTT KART HEMEN TESLİM EDİLİYOR MU?

PTT Kart başvurusu yaptığınızda kartınız hazırlanma sürecine girer. Basım aşamasına geçen PTT Kartınız hazırlanır ve belirtmiş olduğunuz adresine postalanmak üzere şubeye verilir. En fazla 5 gün içinde hazırlanan kartınız yaklaşık iki hafta içerisinde adresinize ulaştırılacaktır.

PTT KART İÇİN ÜCRET TALEP EDİLİYOR MU?

Posta çek hesabınız var ve sadece yeni bir kart için başvuruda bulunuyorsanız herhangi bir ücret talep edilmez. Eğer hesabınız yok ise ve ilk defa başvuruda bulunuyor iseniz 5 TL bir ücret vermeniz gerekmektedir. Hesap açmak için işlem bedeli olarak alınan bu ücret Güven Akçesi olarak adlandırılır. Güven Akçesi olarak verdiğiniz bu ücret yine sizin hesabınıza yatırılaraktır.

PTT KARTINIZ TESLİM EDİLDİKTEN SONRA HANGİ İŞLEMLERİ YAPABİLİRSİNİZ?

Gerekli olan tüm aşamaları yerine getirdikten sonra PTT Kartınızı almış olacaksınız. PTT Kartınız adresinize ulaştığında lütfen önce şifre belirlemek için size yakın bir PTT Şubesine gidiniz. Burada PTT Kartı için şifre almak istediğinizi belirterek ayrıca internet kullanımı için de şifrenizi isteyebilirsiniz. Eğer PTT sisteminde telefon numaranız kayıtlı ise sadece çağrı merkezini arayarak da şifre sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi de aldıktan sonra artık işlemlerinizde kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. PTT ye ait olan tüm online işlemlerde kullanabileceğiniz kartınız ile internetten alışveriş de yapabilirsiniz. Ayrıca PTT Kartınız ile para yatırabilir ya da para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı bankalar ve ATM lerde de kullanabileceğiniz PTT Kart ile elektrik, su, doğalgaz gibi faturalarınızı da ödeyebilirsiniz.

Lütfen başvurularınızı bireysel olarak şubelere yapınız internet ortamında bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Kredikartlarim.com sitesi bilgilendirme amaçlı hizmet vermektedir herhangi bir başvuru ücreti veyahut kişisel bilgi talep etmemektedir. PTT Kart hakkında PTT Resmi Sitesindeki detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz: PTT Resmi Sitesi 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.