Yeni Kredi Başvurusu

Yeni Kredi Başvurusu

Kredi ve kredi kartı günümüzün vazgeçilmezleri arasında yerini almaya devam etmektedir. Özellikle nakit ihtiyacını karşılamada bizlere kurtarıcı olarak gelen kredi işlemleri her ne kadar bizim finansal sıkıntılarımızı çözmede yardımcı olsa da talep edilen kredilerin tarafımıza verilmesi aşamasında bazı şart ve kaidelere tabi olmaktayız.

Nakit olarak sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahipleri günümüzde oldukça talep gören kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Bu ihtiyaç sahiplerine, hizmetlerine sürekli yenilik ekleyen PTT de kredi konusunda da yardımcı olmaktadır.

Faiz oranlarının düşmesi ile birlikte vatandaşları düşünen PTT de harekete geçti. Yoğun talep gören kredi başvurusunda farklı bankalarla anlaşan PTT vatandaşlar için hizmet alanlarını da genişleterek günümüzde adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT şubelerinden kredi başvurusunda bulunan kişilerden istenilen şartlara gelecek olursak; Başvurusu kabul edilen ve maaşını PTT üzerinden alan emeklilerden herhangi bir belge ve kefil talep edilmemektedir. Başvuruda bulunmak için sadece kimliklerini götürmeleri yeterli olacaktır, fakat maaşlarını PTT den almayan emekli ve çalışan kişilerden gelir belgeleri istenilebilmektedir.

Her kredilerde olduğu gibi, PTT kredilerinde de bazı özel başvuru şartları bulunmaktadır. Başvuruda bulunan ve maaşını PTT üzerinden alan kişilerin yaş olarak 84 ün üzerinde olmaması, kredi taksitlerini ödeyebilecek düzeyde aylık gelirinin olması yani aylık maaşının yarısı kredi taksidini karşılayacak şekilde olması ve kredi kullanımına uygun kredi notunun bulunması gerekmektedir.

PTT üzerinden maaşını almayanlar kişiler için başvuru şartı 18 yaşını doldurmuş ve 84 yaşını geçmemiş olmasıdır. Aynı zamanda kredi kullanımına uygun kredi notunun bulunması ve aylık gelirinin kredi taksitlerini karşılayabilmesi şartı aranmaktadır.

Kefilsiz Şartsız Kredi Nasıl Çekilir?

Aktif bank ile anlaşma yapan PTT, kefilsiz şartsız vatandaşlara emekli kredisi sunmaktadır. Bu emekli kredisi N Kolay Emekli Kredisi adı altında Türkiye’nin dört bir yanında bulunan PTT şubelerinden alınabilmektedir.

SMS ile Kredi Başvurusu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir çok kurum işlemleri sanal ortam üzerinden devam etmektedir. Kredi başvurusu için vatandaşlara gönderilen SMS ile evinizden çıkmadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Detaylar için aşağıdaki SMS görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

Size en yakın PTT merkezinden başvuruda bulunabileceğiniz ve 80.000 TL ye kadar limit sunan N Kolay Emekli Kredisi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Acil nakit ihtiyacını karşılayan bu kredi için vatandaşların emekli maaşını PTT den alması yeterlidir.

Kredi miktarının binde beşi kadar olan kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Aktif bankın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre sunulan kampanya da kredinin alt limiti 1.250 TL, üst limiti ise 80.000 TL dir.

Acil nakit ihtiyacı olan kişilere ihtiyaç kredisi sunan PTT, faiz oranı; 3 – 60 ay vadede 1.250 TL-15.000 TL tutar aralığında ve 15.001 TL-80.000 TL tutar aralığında farklılıklar gösterilebilmektedir. Güncel faiz oranları ve güncel başvuru şartları ilgili kurum tarafından değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden lütfen başvuru yapmadan önce resmi siteyi inceleyip gerekli şartları karşılayıp karşılayamadığınıza bakınız.

Kredi başvurusunda bulunurken lütfen şubeye bireysel olarak şahsen başvurunuz. Herhangi bir aracı ve komisyoncu kullanmayınız. Sitemiz üzerinden herhangi bir başvuru ve kişisel bilgi talebi bulunmamaktadır. Başvurularınızı yapmadan önce PTT Resmi sitesi üzerinden kredi hakkında detaylı bilgi almak ve güncel oranları incelemek isterseniz: PTT Resmi Site

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.